Festas de Interese Turístico de Galicia

PROVINCIA A CORUÑA

BETANZOS Festas patronais de San Roque (1998)
SADA Festas patronais de San Roque (1998) 
FISTERRA Festas do Santísimo Cristo de Fisterra (1998) 
ARZÚA Festa do queixo de Arzúa (1999) 
CAMARIÑAS Mostra do encaixe (1999) 
A POBRA DO CARAMIÑAL Festa de Xesús o Nazareno e Procesión das Mortajas (2000) 
RIANXO Festividade da Virxe de Guadalupe (2000) 
MALPICA DE BERGANTIÑOS Mostra da Olería de Buño (2000) 
MUROS Gran premio de Carrilanas de Esteiro (2000) 
AS PONTES DE GARCÍA RODRIGUEZ Romaría da Fraga das Pontes (2001) 
PADRÓN Festa do pemento de Herbón (2001) 
RIBEIRA Festa da Dorna (2005) 
BOIRO Romaría de San Ramón de Bealo (2007) 
CABANA DE BERGANTIÑOS Festa de San Fins de Castro (2007) 
BOQUEIXÓN Festa da Filloa de Lestedo (2008) 
A LARACHA Romaría da Nosa Sra. dos Milagres de Caión (2008) 
MALPICA DE BERGANTIÑOS Romaría de Santo Hadrián (2008) 
MUGARDOS Festa do Polbo (2009) 
OROSO Festa da Troita (2009) 
VIMIANZO Festa da Faguía do Carnés (2010) 
O PINO Festa do Galo Piñeiro e Mostra Cabalar (2010) 
ARES Alfombras Florais de Corpus Christi (2011)
BETANZOS Feira Franca Medieval de Betanzos (2013)
FERROL Festa das Pepitas (2013)
LAXE O Naufraxio de Laxe (2013)
MELIDE Festa do Melindre e da Repostería tradicional da Terra de Melide (2013)
NEDA Festa do Pan de Neda (2013)
BOQUEIXÓN Entroido da Ulla - Entroido dos Xenerais (2013)
TEO Entroido da Ulla - Entroido dos Xenerais (2013)
TOURO Entroido da Ulla - Entroido dos Xenerais (2013)
VEDRA Entroido da Ulla - Entroido dos Xenerais (2013)
SANTIAGO DE COMPOSTELA Entroido da Ulla - Entroido dos Xenerais (2013)

LARACHA Festa das Cereixas de Paiosaco (2014)

NARON Oenach (2014)

PONTECESO Festa do percebe do Roncudo (2014)
 

PROVINCIA LUGO

FOZ Festas patronais de San Lorenzo (1998) 
VIVEIRO A Rapa das Bestas de Viveiro (1998) 
VIVEIRO Romaría do Naseiro (1998) 
MONDOÑEDO As San Lucas (1998) 
RIBADEO Xira de Santa Cruz (1998) 
BURELA Feira do Bonito de Burela (1999) 
A PONTENOVA Feira da Troita da Pontenova (1999) 
SOBER Feira do Viño de Amandi (1999) 
LUGO Ofrenda do Reino de Galicia ao Santísimo sacramento de Lugo (2000)
LOURENZÁ Festa da Faba de Lourenzá (2001) 
CERVO Queimada popular de Cervo (2001) 
CHANTADA Folión de Carros (2002) 
CERVO Festa da Maruxaina de San Cibrao (2003) 
MEIRA Festa da Malla de Meira (2006) 
BARREIROS Festival Internacional do Emigrante (2007) 
COSPEITO Festa da Filloa de Muimenta (2008) 
CERVO Festa do Ourizo de Cervo (2008) 
TABOADA As Fachas de Castelo (2008) 
GUITIRIZ Festival de Pardiñas (2008) 
FOLGOSO DO CAUREL Filandón de Músicas do Caurel (2010) 
LUGO Arde Lucus (2011) 
MONTERROSO Feira dos Santos (2011)
FOLGOSO DO CAUREL Festa da Castaña (2013)
QUIROGA Mostra do Aceite de Quiroga (2013)
VIVEIRO Festa da Pescada do Pincho de Celeiro (2013)
BEGONTE Belén Electrónico (2014)

PROVINCIA OURENSE

RIBADAVIA Exposición e exaltación do viño do Ribeiro (1998) 
VIANA DO BOLO Festa da Androlla e do Entroido (1999) 
LAZA Entroido de Laza (2000) 
RAIRIZ DE VEIGA Romaría da Saínza (2001) 
ARNOIA Festa do pemento de Arnoia (2001) 
OURENSE Festa dos Maios (2001) 
ALLARIZ Festa do Boi de Allariz (2006) 
MANZANEDA Folión tradicional do Entroido (2008) 
RIÓS Festa da Castaña e do Cogumelo (2008) 
OURENSE Festa do Magosto (2008) 
OIMBRA Festa do Pemento de Oimbra (2009) 
SAN CRISTOVO DE CEA Festa de Exaltación do Pan de Cea (2010)
CELANOVA Romaría Etnográfica Raigame de Vilanova dos Infantes (2012)
BANDE Festa do Peixe (2013)
BARCO DE VALDEORRAS Festa do Botelo (2014)
MACEDA Entroido (2014)
 

PROVINCIA PONTEVEDRA

PONTEVEDRA Festas de San Benitiño de Lérez (1998) 
VILABOA Carnaval de Cobres (1999) 
SILLEDA Festa da Empanada de Bandeira (1999) 
A CAÑIZA Romaría da Virxe da Franqueira (1999) 
REDONDELA Festa do Corpus Christi de Redondela (2001) 
PONTE CALDELAS Festa de Troita de Ponte Caldelas (2001) 
MORAÑA Festa do Carneiro ao Espeto (2002) 
SOUTOMAIOR Festa da Ostra de Arcade (2002) 
CANGAS Semana Santa de Cangas (2002) 
TUI Festas patronais de San Telmo (2003) 
VIGO Festa do Santísimo Cristo dos Aflixidos (2004) 
CANGAS Festa das Danzas Ancestrais (2005) 
ARBO Festa da Lamprea (2005) 
A GUARDA Festa do Monte (2009) 
BUEU Encontro Degustación do Millo Corvo (2009) 
MEIS Semana Santa de Paradela (2010) 
MARÍN Festa de San Miguel e Danza das Espadas (2010) 
FORCAREI Festa do Gaiteiro de Soutelo (2010) 
CUNTIS Festa do Lacón con Grelos (2010) 
VILA DE CRUCES Festa Gastronómica do Galo de Curral (2011)
VIGO Festa da Reconquista da Vila de Vigo (2012) 
A CAÑIZA Feira do Xamón da Cañiza (2013)
A ESTRADA Festa do Salmón (2013)
AS NEVES Feira do Requeixo e do Mel (2013)
CAMBADOS Festa da Vieira (2013)
MOAÑA San Martiño (2013)
PONTEVEDRA Feira Franca de Pontevedra (2013)
REDONDELA Festa do Choco (2013)
SILLEDA Romaría da Tortilla de Laro (2013)
VALGA Belén Artesanal en movemento (2013)
VALGA Festa da Anguía e mostra da Caña do Pais (2013)
VILA DE CRUCES Entroido da Ulla - Entroido dos Xenerais (2013)
SILLEDA Entroido da Ulla - Entroido dos Xenerais (2013)
A ESTRADA Entroido da Ulla - Entroido dos Xenerais (2013)
A GUARDA Festa da Langosta (2014)
MOS Festa da Rosa (2014)
VILAGARCIA DE AROUSA Festa da Ameixa de Carril (2014)

VILANOVA DE AROUSA Festa do Mexilón e do Berberecho (2014)